Jin jóga pro podporu životní energie – element vody
TERMÍN

pátek 19. 1. 2024

17.30 – 19.00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Období zimy představuje energie „velká jin“. Je spojená s elementem vody, který se v našem těle pojí k orgánům ledvin a močového měchýře. Z pohledu čínské medicíny jsou právě ledviny nejdůležitějším orgánem těla. Jsou pramenem života, zdrojem jin a jangu a sídlem životní síly, která ovlivňuje kvalitu a délku našeho života. Zima nás přímo vybízí ke zklidnění, odpočinku a regeneraci. Svou energií bychom neměli zbytečně plýtvat, ale naopak o ni pečovat. To nám zajistí vitalitu a radostnější vstup do jara.

Kurz hormonální jógové terapie
TERMÍN

sobota 20. 1. 2024 9:30 – 17:30

neděle 21. 1. 2024 10:00 – 13:00 hod.

LEKTOR

Michaela Zouharová

MÍSTO

Jóga prostor

CENA

2.800,- Kč/kurz

Ve 2-denním kurzu se naučíte sestavu hormonální jógové terapie podle brazilské psycholožky Dinah Rodrigue. Hormonální jóga Vám pomůže:

  • zachovat si tělesné a duševní zdraví
  • předcházet bolestivé a nepravidelné menstruaci a PMS
  • připravit se na početí miminka
  • odstranit návaly, nespavost, emocionální nestabilitu
  • snížení paměti, migrénu, osteoporózu či inkontinenci
  • podpoří Váš celkový zdravotní stav, zvýší imunitu
  • zvýší pružnost těla, pohyblivost kloubů
  • posílí plíce, detoxikuje organismus
  • vylepší tvar postavy i stav pleti, a napomůže omlazení těla i mysli

Rezervace místa v ROZVRHU. Při rezervaci je třeba uhradit zálohu 1.500,-, počet míst na kurzu je omezen na 10.

O tom proč cvičit hormonální jógu a o Míše Zouharové se dočtete v rozhovoru s ní. Celý článek je zde.

Vision board pro rok 2024
TERMÍN

pátek 2. 2. 2024
17.30 – 19.30 hod.

MÍSTO

Jóga studio Poděbrady

CENA

550,- Kč

V první části workshopu v sestavě plynule navazujících jógových pozic rozproudíme energii, uvolníme ztuhlosti a energetické blokády až postupně přejdeme do zjemnění a uvolnění. Navážeme meditací, ve které vplujeme do hlubin sebe sama, abychom se propojili se svými vizemi a touhami. Následně si definujeme a zapíšeme své sny a cíle, kterých bychom chtěli v různých oblastech života dosáhnout.
V další, praktické, části se za doprovodu relaxačních tónů v příjemné atmosféře ponoříme do tvorby nástěnky přání, která bude krášlit naše domovy a zároveň nám připomínat naše sny a přání po celý rok. Díky kreativní manuální činnosti se vaše cíle hlouběji zapíší do podvědomí a bude mnohem jednodušší si je kdykoliv vizualizovat.

Bude pro vás připravené:
· útulné a příjemné místo s přátelskou atmosférou
· drobné občerstvení
· čtvrtka formátu A3
· časopisy na výstřižky, lepidlo a pastelky

S sebou si přineste:
· pohodlné oblečení na jógu i tvoření
· máte-li korkovou nástěnku nebo karton (jako náhradu za čtvrtku)
· vlastní předem připravené výstřižky, citáty, motivační hesla, fotky, kreativní pomůcky (různé tužky, fixy, nálepky, razítka, stužky, sušené květiny apod.)

Jemná jóga s jóga nidrou
TERMÍN

pátek 9. 2. 2024

17.30 – 19.00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Příroda ještě spí. Stahuje mízu ke kořenům, odpočívá a nechává znít ticho a klid. Hloubka, křehkost, jemnost, pomalost…nádech a výdech.
Nikam nespěchat a jen v klidu BÝT s důvěrou, že po zimě zase přijde jaro.
Lekce jemné jógy zakončená vydatným & občerstvujícím jógovým spánkem.

FELDENKRAISOVA® METODA
TERMÍN

pátek 16. 2. 2024

17.30 – 18.45 hod.

LEKTOR

Eva Dorňáková

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

270,- Kč

Tato lekce je malou ochutnávkou toho, jak Feldenkraisova® metoda dokáže změnit pocit z pohybu, rozšířit jeho možnosti a podpořit v něm zdraví a svobodu.

Lekce bude většinu času probíhat vleže na zemi, lektorka vás provede sekvencí pohybů, ze kterých si sami budete vybírat, které vám vyhovují či nikoli. Pohyby jsou jemné – vědomé a důraz je kladen na pocity, které ve vás vyvolávají (ne na rozsah).
Po lekci se budete cítit lehčí a narovnanější.

Určena je všem dospělým, bez ohledu na předchozí zkušenosti s metodou, není ani třeba, abyste měli zkušenosti s jakoukoli jinou pohybovou aktivitou.

Zdravá záda podle metody Prof.Koláře I.
TERMÍN

pátek 23. 2. 2024

17.30 – 19.00 hod.

LEKTOR

Eva Zikuda

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Během workshopů I.- III. se naučíte cviky a pozice dle základní kineziologické vývojové řady tak, abyste pravidelným cvičením významně odbourali různorodé potíže s pohybovým aparátem, uměli jste správně zapojit svaly břicha a zad a tím zlepšili držení těla.
Tato terapie slouží zároveň jako prevence pro aktivní sportovce i pro nesportovce. Pomůže Vám předejít bolestem páteře, zpevní ochablé svaly a posílí střed těla. V neposlední řadě budete také relaxovat a odbourávat nahromaděný stres nebo mu předcházet.
Workshopy je možné absolvovat i jednotlivě!! Další termíny jsou 22.3. a 19.4.2024.
Terapie není omezena věkovým spektrem ani zdravotními obtížemi, avšak pokud jsou závažnějšího charakteru (onkologická léčba, náhradní klouby atd.) je vždy vhodné to před lekcí konzultovat s lektorem.
Koncert tibetských mís
TERMÍN

pátek 1. 3. 2024
18.00 – 19.30 hod.

MÍSTO

Jóga studio Poděbrady

CENA

350,- Kč

Koncert tibetských mís, neboli relaxačně meditační zvuková seance, je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné až hluboce transformativní.

Na koncertu se skoro 80 minut leží na zádech, doporučujeme tedy pohodlné oblečení vhodné pro relaxaci, extra deku či podložku kvůli teplu a pohodlí. Ve studiu je pro každého k dispozici 1 podložka a 1 deka.

Jarní dětské dopoledne
TERMÍN

sobota 2. 3. 2024

9:15 – 11:15

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

290,- / dítě

Pojďte společně probouzet jarní přírodu pomocí jógy na naše jarní dopoledne plné zábavy, tvoření a smíchu. Během jarního dopoledne se dětí naučí jógovou sestavu, naladí se veselou náladou a poznají nové kamarády. Těšit se mohou i na zasazení semínka rostlinky, děti tak budou mít možnost těšit se z péče a sledování, jak roste něco krásného, podobně jako roste i jejich láska k józe a životu.

Určeno pro děti ve věku 4-10 let.