Voňavá relaxační jóga s prvky aromaterapie
TERMÍN

pátek 17. 5. 2024

17:30 – 19:00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Tato prodloužená praxe bude Voňavá… plná vůní éterických olejů a esencí.

Lekci zahájíme zklidňující pránájamou pro harmonizaci dechu. Následující uvolňující cviky nás přivedou k pozdravu slunci s různými modifikacemi až k posilujícím asánám. Lekci zakončíme příjemnou vedenou relaxací, která uvolní tělo i mysl.

Těšíme se na vás na podložkách!

Workshop TRE® – uvolni své trauma
TERMÍN

sobota 18.5. 2024

09.30 – 11:30 hod.

neděle 19.5.2024

09:45 – 11:45 hod.

LEKTOR

Adéla Pavlun

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

1.200,- Kč

— ZAJÍMAVÁ AKCE V NAŠEM STUDIU —

Připojte se k nám na inspirativní workshop, ve kterém se naučíte metodu samovolného uvolňování napětí TRE® – Trauma Release Exercise. Workshopem Vás provede Adéla Pavlun, certifikovaná lektorka metody TRE®. Tento workshop přináší jedinečnou příležitost uvolnit uložené napětí, stres a traumata z těla a zároveň posílit celkovou pohodu.

Worshop probíhá ve dvou 2 hodinových blocích pro správné natrénování metody, kterou pak můžete používat doma sami.

Co od workshopu očekávat:

 • Teorie a praxe: Během dvou částí se ponoříme do teorie traumatu a ukážeme si, jak TRE® může pomoci uvolnit fyzické a emocionální napětí. Zažijeme řízené cvičení navržené Dr. Davidem Barcelim, zakladatelem TRE®, které aktivuje přirozený mechanismus těla pro relaxaci a hojení, a také jak s touto metodou pracovat bezpečně doma.
 • Cviky TRE®: Společně prozkoumáme jednotlivé cviky, které podporují relaxaci, flexibilitu a lepší vnímání vlastního těla.
 • Bezpečné prostředí: Objevíme vnitřní silu při zkoumání přirozeného léčebného procesu vašeho těla v bezpečném prostředí. Naučíte se, jak integrovat TRE® do každodenní péče o sebe.

Program workshopu:

 1. Úvod do TRE: Seznámíme se s metodou TRE®, s tím, jak funguje a jak bude celá lekce probíhat.
 2. Cviky ve stoje: Efektu finálního uvolňování dosáhneme aktivací prostřednictvím fyzických cviků, které nejsou nijak náročné. A ukážeme si i případné alternativy těchto cviků.
 3. Cvik v leže a následné uvolňování: Z posledního cviku plynule přejdeme do uvolňování pomocí samovolných pohybů těla v leže. Adéla vám ukáže, jak tento proces kdykoliv zastavit a jednoduše znovu nastartovat.
 4. Ustálení vnitřního prostoru a integrace: Věnujeme čas stabilizaci a integraci zážitku, což umožní reflexi a pochopení procesů.
 5. Závěrečný kruh: Prostor pro otázky a společné sdílení svých zkušeností a zážitků z těchto dvou dopoledne.

Počet míst je omezen, rezervujte si své místo včas!

DNS Jóga (podle principů metody prof. Koláře)
TERMÍN

pátek 24. 5. 2024

17.30 – 19.00 hod.

LEKTOR

Eva Zikuda

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Během této lekce se naučíme aktivně aplikovat principy cvičení DNS dle prof. Koláře v jednotlivých asánách, které běžně praktikujeme při lekcích. Prostřednictvím řízeného dechu a pranajámy se budeme procvičovat v předklonech i záklonech, abychom posílili tělo a zlepšili svou flexibilitu.

Předchozí účast na workshopech DNS není nutná, takže se nechte unést do světa nových jógových technik a objevte sílu svého těla s námi!

Workshop – FELDENKRAISOVA® METODA
TERMÍN

sobota 25. 5. 2024

9:30 – 12:30 hod.

LEKTOR

Eva Dorňáková

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

950,- Kč

Přijďte poznat Feldenkraisovu® metodu a to, jak dokáže změnit váš pocit z pohybu, rozšířit jeho možnosti a podpořit či navrátit do něj zdraví a svobodu

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Toto setkání je pohybovou laboratoří, která bude probíhat téměř celá vleže na zemi (na zádech, boku či na břiše). Budete vedeni k uvědomění si svého těla v hlubších detailech a k vlastnímu posouzení pohybu – tedy jestli je vám pohyb příjemný, jestli je plynulý, snadný apod. Pohyby budou probíhat v pomalém tempu. Jedná se o snadné pohyby a jejich kombinace, které v závěru semináře vygradují, nebudete tak mít možnost ztratit pozornost :-).

Cílem tohoto postupu je návrat k snadným, přirozeným a zároveň efektivním pohybům.

PROČ?

Na semináři prožijete 3hodinovou pohybovou laboratoř, po které bude odcházet

– se zklidněnou myslí,

– prázdnou hlavou,

– stabilním, ale lehkým tělem.  

Je dost pravděpodobné, že se vám uvolní svalové napětí a případná bolest, se kterou přijdete. Že budete (opět) v klidu dýchat. No a možná změníte i vlastní pohled na svět ;-).  

PRO KOHO?

Tuto metodu používají lidé na celém světě, aby zlepšili svůj pohyb a zbavili se bolesti. Je skvělá v tom, že ji může cvičit kdokoli bez ohledu na věk a kondici. Seminář je tedy určen všem 18+, bez ohledu na předchozí zkušenost s metodou. Najdou se v ní jak pohybově aktivní jedinci, tak i např. ti, kteří při pohybu zažívají bolest.

Jin jóga – element ohně: Jemná praxe pro zklidnění a harmonii
TERMÍN

pátek 31. 5. 2024

17:30 – 19:00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300,- Kč

Ponořte se do jemné jinové praxe, která vám pomůže zklidnit mysl, odpočinout si a harmonizovat rozvířené emoce. V období léta, kdy vládne element ohně, není třeba ještě více rozproudívat plameny dynamickou praxí. Místo toho se zaměříme na meditaci, relaxaci, hluboké uklidnění a osvěžující dechové techniky.

Podle tradiční čínské medicíny, která je základem jin jógy, je element ohně spojen s orgány srdce, osrdečníkem (obal srdce), tenkým střevem a trojitým ohřívačem, který zajišťuje termoregulaci.

Přijďte se spojit se svými emocemi a prožít radost, která vládne létu, prostřednictvím jemné jinové praxe. Uvolněte napětí, najděte klid a přineste do svého těla a mysli harmonii a rovnováhu.

Power jóga: síla a flexibilita
TERMÍN

pátek 7. 6. 2024

17:30 – 19:00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300 Kč

Na této prodloužené lekci power jógy posílíte střed těla, všechny hlavní svalové skupiny, hluboko uložené stabilizační svaly a zároveň svou duševní vyrovnanost. Tato dynamická lekce vám pomůže zvýšit vaší sílu, zlepšit flexibilitu, zvýšit vytrvalost a pomůže k lepšímu propojení mysli a těla.
Přijďte zkusit posunout vaše hranice a dostat se tak na novou úroveň fyzické a psychické odolnosti, tak aby jste se cítili silnější, celkově vitálnější a pomohli svému tělu uvolnit jeho plný potenciál.
Power jóga je vhodná pro všechny, kteří chtějí dát svému tělu trochu víc zabrat.
Nebudou chybět přestávky mezi jednotlivými sekvencemi, odpočinek a závěrečná meditace.
Tato lekce není vhodná pro těhotné.
Jóga víkend na Friesových boudách
TERMÍN

pátek – neděle
7. – 9. 6. 2024

MÍSTO

Friesovy boudy

Krkonoše

CENA

viz. níže

— MŮŽETE SE PŘIHLAŠOVAT! —

Těšíme se opět na náš společný jóga víkend na vrcholcích Krkonoš do oblíbeného hotelu Friesovy boudy!! Vezměte kamarádku/partnera či celou rodinu.

Lekce budou jako obvykle paralelně s Danou a Petrou: pátek 18:45 – 19:45, sobota 8:00 – 9:00 a 18:00 – 19:00, neděle 8:00 – 9:00

Cena zahrnuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích či čtyřlůžkových apartmánech se snídaní, wellness (bazén, sauna) a jóga program. Pro děti máme slevy z ceny podle věku a pokud budou mít zájem, uděláme pro ně lekci dětské jógy. Rádi Vám zašleme přesnou kalkulaci pro Vaši skupinu.

Ceny: 

 • dospělý na 2-lůžkovém pokoji s jógou – 5.600,- (bez jógy 5.000,-)
 • dospělý na 4-lůžkovém apartmánu s jógou – 5.300,- (bez jógy 4.700,-)
 • dítě ve věku 3-7 let – 2.500,-
 • dítě ve věku 8-12 let – 3500,-
 • přistýlka 2.000,-

Rádi Vám zašleme přesnou kalkulaci pro Vaši skupinu.

Počet pokojů je omezený, proto rezervujte včas na dana@jogaprostor.cz – , do zprávy napište jména všech účastníků, u dětí věk a o jaký pokoj máte zájem. Záloha 50 % je splatná do 7 dnů po potvrzení rezervace.

LETNÍ SLUNOVRAT – 108 POZDRAVŮ SLUNCI
TERMÍN

čtvrtek 20. 6. 2024

17:30 – 19:00 hod.

MÍSTO

Jóga Prostor

CENA

300 Kč

Přijďte si s námi zacvičit 108 pozdravů slunci na oslavu letního slunovratu a Mezinárodního dne jógy!

Jedná se o starobylou jogínskou tradici, kdy jógové komunity, po celém světě, cvičením 108 pozdravů slunci oslavují příchod léta.

Vnitřní teplo, které se během této pohyblivé meditace vytváří ve vašem těle, je očistné, detoxikační a umožňuje nám být více v kontaktu sami se sebou i s matkou Zemí.

Může se vám zdát, že to bude hodně fyzicky náročné, ale překvapivě je to spíš těžší pro psychiku – protože během praxe budete zaměřovat svoji pozornost více dovnitř sebe sama. Pozdravy slunci vám umožní uvolnit uvízlou negativní energii ve vašem těle, pomohou vám s ní pohnout, a nakonec se jí i zbavit. Bez ohledu na celkový počet provedených pozdravů slunci, budete potěšeni svou silou a tím, kolik toho zvládnete. Věřte, že jste silnější, než si myslíte!

Všechny úrovně pokročilosti jsou vítány.

Součástí této lekce je i prodloužené závěrečná meditace.