Vinyasa flow jóga

Dynamická forma jógy, ve které se plynule přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem. Součástí lekce jsou ásany, ujjayi dech a jiné dechové techniky, meditace i relaxace. Praktikováním vinyasa flow se tělo posílí a protáhne, mysl se klidní a uvolní se napětí. Lekce jsou fyzicky náročnější a nejsou vhodné bez předchozí zkušenosti s jógou či pro těhotné.

 • pondělí 17:20 – 18:20 pro všechny
 • úterý 17:30 – 18:30 pro všechny
 • úterý 18:40 – 19:50 pro pokročilejší
 • středa 17:15 – 18:15 pro všechny
 • pátky a soboty dle aktuálního rozvrhu

Flow jóga 

Flow jóga podobně jako vinyasa flow propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu do krátkých sestav, praktikujeme ale v pomalejším a klidnějším tempu. Cvičením se tělo posiluje a protahuje, je dopřán čas i na uvolnění a relaxaci. Vhodná lekce pro začínající a všechny, kdo chtějí praktikovat v pomalejším tempu, některé termíny i pro těhotné.

 • středa 18:30 – 19:30
 • neděle 18:30 – 19:30

Jemná flow jóga

V těchto lekcích jemně protahujeme unavené tělo, tempo je klidnější a ohleduplné ke všem příchozím. Pomocí dechu odbouráváme stres a zároveň se inspirujeme, jak zůstat aktivní, pozitivní, jak udržet krok se vším a zároveň si najít čas na sebe, svou praxi ve svém tempu. Lekce je vhodná i pro začátečníky i těhotné.

 • čtvrtek 18:40 – 19:40

Jin jóga

V těchto lekcích jsou pozice drženy delší dobu, aby se mohly protáhnout nejen svaly, ale i pojivové tkáně jako vazy, šlachy a fascie. Jde o meditativní styl jógy vhodný pro každého, kdo potřebuje zvolnit, relaxovat, ponořit se do sebe anebo vyvážit jiné“ jangové“ aktivity. Lekce sestávají převážně z pozic vsedě nebo vleže. Vhodné pro všechny, i pro začátečníky.

 • pátky dle aktuálního rozvrhu

Power jóga

Power jóga je určená především pro ty, kteří chtějí pracovat na své postavě a zlepšit fyzickou kondici svého těla. Je velmi podobná vinyasa flow józe, ale je více zaměřena na fyzické cvičení a posilování svalů celého těla, především středu těla, v dynamičtějším rytmu. To vše v souladu s dechem. Základem cvičení power jógy je Pozdrav slunci. Spolu s ním, za pomocí dechu a známých jógových pozic, tělo dostane více zabrat, posílí, protáhne se a uvolní. V lekcích power jógy se více posiluje a méně odpočívá, ale i tak je lekce vhodná i pro začátečníky. Není vhodná pro těhotné!

 • čtvrtek 17:30 – 18:30

Dětská a teen jóga

Cvičení jógy přináší dětem radost, rozvíjí motorické schopnosti, trpělivost a pozornost. Během lekcí se děti učí jednotlivé pozice, které jsou inspirované přírodou a světem kolem nás. Učí se správně dýchat a svůj dech korigovat. Cvičením se děti lépe naučí vnímat své tělo, respektovat sebe a své kamarády v nesoutěživém prostředí. Jóga živější děti zklidní a děti málo aktivní povzbudí.

U dospívajících dětí jóga pomůže posílit rychle rostoucí tělo a srovnat případné nesrovnalosti, které právě rychlý růst přináší. Zároveň kompenzuje dlouhé sezení nad učením i „smart“ zařízeními. Důležitým prvkem pro všechny je relaxace, při které se děti učí zklidnit a na chvilku zastavit.

 • pondělí 15:30 – 16:30 ten jóga
 • čtvrtek 15:30 – 16:15 děti 3-6 let
 • čtvrtek 16:30 – 17:15 děti 6-10 let

Jóga pro zdravá záda

Tyto lekce vychází z nejnovějších poznatků v oblasti rehabilitace, jógy, funkčního cvičení. Velký důraz je kladen na zvládnutí efektivního zapojení středu těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), techniku správného dýchání a jeho rozvoj pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných pohybových stereotypů. Lekce je vhodná pro všechny, tedy i začátečníky. Tempo lekce je plynulé, jemné a dává prostor pro správné provedení.

 • úterý 16:15 – 17:15

Onko jóga

Tyto lekce jógy jsou určené výhradně pro pacienty s onkologickým onemocněním. V průběhu léčby nebo i těsně po ní je dobré jógovou praxi vhodně přizpůsobit, a proto vznikla ONKO jóga. Pod záštitou projektu Karma srdcem nyní nabízíme tyto lekce s kvalifikovou lektorkou zdarma pro nemocné pacienty v našem okolí.

 • středa 9:45 – 10:45

Jóga pro začínající

Tyto lekce jsou určené pro všechny, kdo s jógou začínají nebo mají za sebou několik lekcí. Postupně se učíme jógové pozice, dýchání a další jógové techniky. Během lekce se tělo příjemně protáhne a posílí, zlepší se krevní oběh i dýchání, zklidní se mysl, zbavíte se stresu a únavy. Pro všechny, kdo chtějí praktikovat v klidnějším tempu a zároveň si osvojit základy jógy.

 • neděle 17:15 – 18:15

Jóga 60+

Tyto lekce jsou určené pro dříve narozené. Při lekci si protáhneme a posílíme celé tělo v klidném tempu s ohledem na fyzické možnosti zúčastněných, s modifikacemi a pomůckami dle potřeby. Postupně se naučíme jógové pozice, které nám pomohou udržet mobilitu kloubů, svalový tonus a koordinaci. Zaměříme se na dýchání a umění odpočinku.

 • úterý 9:40 – 10:30
 • čtvrtek 9:40 – 10:30

Jóga pro mladé

Tyto lekce jsou určené pro dospívající ve věku 15-19let (studenty středních škol). V lekcích se budete postupně učit jógové pozice, jak správně dýchat i relaxovat. Dospívání a současně studium je náročné období jak pro tělo, tak mysl. Jógou se naučíte správně posílit dospívající tělo, ale zvládat náročné situace každodenního života či regenerovat tělo po jiných sportovních aktivitách. 

 • středa 16:00 – 17:00

Jóga pro těhotné

Tyto lekce jsou zaměřené na těhotné ženy od 15.týdne těhotenství. Během jógové praxe uvolníme bolavá zadá, odlehčíme pánevnímu dnu, posílíme a protáhneme potřebné svaly a napojíme se na rostoucí miminko. Bezpečné cvičení během celého těhotenství Vám usnadní i samotný porod. Cvičit jógu můžete i bez předchozí zkušenosti.

 • pátek 9:45 – 10:45

Jóga – stres s lehkostí

V těchto lekcích se zaměřujeme na témata spojená s naším duševním i fyzickým zdravím. Stres je faktor, který nejvíce ovlivňuje naše zdraví a zároveň je nezbytný k našemu přežití. Pomocí mindfulness (vědomé) jógy, dechových technik, meditace a relaxace trénujeme, jak se stresem pracovat, jak zvládat naše emoce, úzkosti či nervozitu, jak zlepšit duševní pohodu i fyzickou odolnost, protože jedno bez druhého nefunguje.

Každá lekce se zaměřuje na jedno konkrétní téma. Lekce jsou vhodné pro všechny, kdo chtějí najít svůj vnitřní klid.

 • pondělí 18:30 – 19:40

Jóga pro uvolnění a relaxaci

Na této večerní lekci jógy se necháme unést do světa klidu a pohody. Po náročném dni vás zveme k tomu, abyste se spojili se svým vnitřním klidem a harmonií. Dovolte svému tělu zklidnit se, uvítat pocit zpomalení a uvolnit se, abyste mohli prožít odpočinkový a vyvážený spánek.

 • středa 19:40 – 20:40

Máte vybranou svou lekci?