Vinyasa flow jóga

Dynamická forma jógy, ve které se plynule přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem. Součástí lekce jsou ásany, ujjayi dech a jiné dechové techniky, meditace i relaxace. Praktikováním vinyasa flow se tělo posílí a protáhne, mysl se klidní a uvolní se napětí. Lekce jsou fyzicky náročnější a nejsou vhodné bez předchozí zkušenosti s jógou či pro těhotné. V rozvrhu jsou vypsané dvě úrovně – pro mírně pokročilé a pro pokročilé. 

Flow jóga 

Flow jóga podobně jako vinyasa flow propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu do krátkých sestav, praktikujeme ale v pomalejším a klidnějším tempu. Cvičením se tělo posiluje a protahuje, je dopřán čas i na uvolnění a relaxaci. Vhodná lekce pro začínající a všechny, kdo chtějí praktikovat v pomalejším tempu, některé termíny i pro těhotné.

Jóga pro ženy

Tato lekce je určená pro všechny ženy, které jsou těhotné, po porodu, teprve se na těhotenství chystají nebo naopak jsou již v plném zápřahu malých dětí. V lekci budeme jemně protahovat unavené tělo, tempo bude klidnější a ohleduplné ke všem příchozím. Pomocí dechu budeme odbourávat stres a zároveň se inspirujeme, jak zůstat aktivní, pozitivní, jak udržet krok se vším a zároveň si najít čas na sebe, svou praxi ve svém tempu. Lekce je vhodná i pro začátečníky. 

Jin jóga

V těchto lekcích jsou pozice drženy delší dobu, aby se mohly protáhnout nejen svaly, ale i pojivové tkáně jako vazy, šlachy a fascie. Jde o meditativní styl jógy vhodný pro každého, kdo potřebuje zvolnit, relaxovat, ponořit se do sebe anebo vyvážit jiné“ jangové“ aktivity. Lekce sestávají převážně z pozic vsedě nebo vleže. Vhodné pro všechny, i pro začátečníky.

Power jóga

Power jóga je určená především pro ty, kteří chtějí pracovat na své postavě a zlepšit fyzickou kondici svého těla. Je velmi podobná vinyasa flow józe, ale je více zaměřena na fyzické cvičení a posilování svalů celého těla, především středu těla, v dynamičtějším rytmu. To vše v souladu s dechem. Základem cvičení power jógy je Pozdrav slunci. Spolu s ním, za pomocí dechu a známých jógových pozic, tělo dostane více zabrat, posílí, protáhne se a uvolní. V lekcích power jógy se více posiluje a méně odpočívá, ale i tak je lekce vhodná i pro začátečníky.

Dětská a teen jóga

Cvičení jógy přináší dětem radost, rozvíjí motorické schopnosti, trpělivost a pozornost. Během lekcí se děti učí jednotlivé pozice, které jsou inspirované přírodou a světem kolem nás. Učí se správně dýchat a svůj dech korigovat. Cvičením se děti lépe naučí vnímat své tělo, respektovat sebe a své kamarády v nesoutěživém prostředí. Jóga živější děti zklidní a děti málo aktivní povzbudí.

U dospívajících dětí jóga pomůže posílit rychle rostoucí tělo a srovnat případné nesrovnalosti, které právě rychlý růst přináší. Zároveň kompenzuje dlouhé sezení nad učením i „smart“ zařízeními. Důležitým prvkem pro všechny je relaxace, při které se děti učí zklidnit a na chvilku zastavit.

Jóga pro zdravá záda

Tyto lekce vychází z nejnovějších poznatků v oblasti rehabilitace, jógy, funkčního cvičení. Velký důraz je kladen na zvládnutí efektivního zapojení středu těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), techniku správného dýchání a jeho rozvoj pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných pohybových stereotypů. Lekce je vhodná pro všechny, tedy i začátečníky. Tempo lekce je plynulé, jemné a dává prostor pro správné provedení.

Jemná a jin jóga

Tato lekce je kombinací jemné relaxační a jin jógy. Je vedená v pomalém tempu, kde důraz je kladen na osobní prožitek, soustředění se na přítomný okamžik a jeho vědomé prožití. V pozicích budeme setrvávat delší dobu, a budeme kombinovat pozice restorativního charakteru – tedy velmi relaxační s použitím pomůcek, a jinové pozice, ve kterých se zaměříme na hluboké protažení svalů a šlach. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti, včetně začátečníků. 

Terapeutická jóga

Tyto lekce jsou vhodné pro ty, kteří chtějí pomocí jógy řešit konkrétní problém nebo chtějí praktikovat v soukromí pouze s lektorem. Privátní lekce můžeme zorganizovat i pro uzavřenou skupinu ať pracovní nebo soukromou. Lekce jsou organizovány dle domluvy mezi konkrétním lektorem a klientem. Napište nám na info@jogaprostor. cz pro domluvení první konzultace.

Máte vybranou svou lekci?