Vinyasa flow jóga

Dynamická forma jógy, ve které se plynule přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem. Součástí lekce jsou ásany, ujjayi dech a jiné dechové techniky, meditace i relaxace. Praktikováním vinyasa flow se tělo posílí a protáhne, mysl se klidní a uvolní se napětí. Lekce jsou fyzicky náročnější a nejsou vhodné bez předchozí zkušenosti s jógou či pro těhotné. V rozvrhu jsou vypsané dvě úrovně – pro mírně pokročilé a pro pokročilé. 

Flow jóga 

Flow jóga podobně jako vinyasa flow propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu do krátkých sestav, praktikujeme ale v pomalejším a klidnějším tempu. Cvičením se tělo posiluje a protahuje, je dopřán čas i na uvolnění a relaxaci. Vhodná lekce pro začínající a všechny, kdo chtějí praktikovat v pomalejším tempu, některé termíny i pro těhotné.

Jemná flow jóga

V těchto lekcích jemně protahujeme unavené tělo, tempo je klidnější a ohleduplné ke všem příchozím. Pomocí dechu odbouráváme stres a zároveň se inspirujeme, jak zůstat aktivní, pozitivní, jak udržet krok se vším a zároveň si najít čas na sebe, svou praxi ve svém tempu. Lekce je vhodná i pro začátečníky. 

Jin jóga

V těchto lekcích jsou pozice drženy delší dobu, aby se mohly protáhnout nejen svaly, ale i pojivové tkáně jako vazy, šlachy a fascie. Jde o meditativní styl jógy vhodný pro každého, kdo potřebuje zvolnit, relaxovat, ponořit se do sebe anebo vyvážit jiné“ jangové“ aktivity. Lekce sestávají převážně z pozic vsedě nebo vleže. Vhodné pro všechny, i pro začátečníky.

Power jóga

Power jóga je určená především pro ty, kteří chtějí pracovat na své postavě a zlepšit fyzickou kondici svého těla. Je velmi podobná vinyasa flow józe, ale je více zaměřena na fyzické cvičení a posilování svalů celého těla, především středu těla, v dynamičtějším rytmu. To vše v souladu s dechem. Základem cvičení power jógy je Pozdrav slunci. Spolu s ním, za pomocí dechu a známých jógových pozic, tělo dostane více zabrat, posílí, protáhne se a uvolní. V lekcích power jógy se více posiluje a méně odpočívá, ale i tak je lekce vhodná i pro začátečníky.

Dětská a teen jóga

Cvičení jógy přináší dětem radost, rozvíjí motorické schopnosti, trpělivost a pozornost. Během lekcí se děti učí jednotlivé pozice, které jsou inspirované přírodou a světem kolem nás. Učí se správně dýchat a svůj dech korigovat. Cvičením se děti lépe naučí vnímat své tělo, respektovat sebe a své kamarády v nesoutěživém prostředí. Jóga živější děti zklidní a děti málo aktivní povzbudí.

U dospívajících dětí jóga pomůže posílit rychle rostoucí tělo a srovnat případné nesrovnalosti, které právě rychlý růst přináší. Zároveň kompenzuje dlouhé sezení nad učením i „smart“ zařízeními. Důležitým prvkem pro všechny je relaxace, při které se děti učí zklidnit a na chvilku zastavit.

Jóga pro zdravá záda

Tyto lekce vychází z nejnovějších poznatků v oblasti rehabilitace, jógy, funkčního cvičení. Velký důraz je kladen na zvládnutí efektivního zapojení středu těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), techniku správného dýchání a jeho rozvoj pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných pohybových stereotypů. Lekce je vhodná pro všechny, tedy i začátečníky. Tempo lekce je plynulé, jemné a dává prostor pro správné provedení.

Onko jóga

Tyto lekce jógy jsou určené výhradně pro pacienty s onkologickým onemocněním. V průběhu léčby nebo i těsně po ní je dobré jógovou praxi vhodně přizpůsobit, a proto vznikla ONKO jóga. Pod záštitou projektu Karma srdcem nyní nabízíme tyto lekce s kvalifikovou lektorkou zdarma pro nemocné pacienty v našem okolí.

Jóga pro začínající

Tyto lekce jsou určené pro všechny, kdo s jógou začínají nebo mají za sebou několik lekcí. Postupně se učíme jógové pozice, dýchání a další jógové techniky. Během lekce se tělo příjemně protáhne a posílí, zlepší se krevní oběh i dýchání, zklidní se mysl, zbavíte se stresu a únavy. Pro všechny, kdo chtějí praktikovat v klidnějším tempu a zároveň si osvojit základy jógy.

Jóga 60+

Tyto lekce jsou určené pro dříve narozené. Při lekci si protáhneme a posílíme celé tělo v klidném tempu s ohledem na fyzické možnosti zúčastněných, s modifikacemi a pomůckami dle potřeby. Postupně se naučíme jógové pozice, které nám pomohou udržet mobilitu kloubů, svalový tonus a koordinaci. Zaměříme se na dýchání a umění odpočinku.

Jóga pro mladé

Tyto lekce jsou určené pro dospívající ve věku 15-19let (studenty středních škol). V lekcích se budete postupně učit jógové pozice, jak správně dýchat i relaxovat. Dospívání a současně studium je náročné období jak pro tělo, tak mysl. Jógou se naučíte správně posílit dospívající tělo, ale zvládat náročné situace každodenního života či regenerovat tělo po jiných sportovních aktivitách. 

Máte vybranou svou lekci?