Vinyasa flow jóga

Dynamická forma jógy, ve které se plynule přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem. Součástí lekce jsou ásany, ujjayi dech a jiné dechové techniky, meditace i relaxace. Praktikováním vinyasa flow se tělo posílí a protáhne, mysl se klidní a uvolní se napětí. Lekce jsou fyzicky náročnější a vhodné od úrovně mírně pokročilí.

Flow jóga 

Flow jóga podobně jako vinyasa flow propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu do krátkých sestav, praktikujeme ale v pomalejším a klidnějším tempu. Cvičením se tělo posiluje a protahuje, je dopřán čas i na uvolnění a relaxaci. Vhodná lekce pro začínající a všechny, kdo chtějí praktikovat v pomalejším tempu, některé termíny i pro těhotné.

Jógová péče pro ženy

Jógová péče pro ženy je praktická lekce s tipy pro odpočinek a péči v různých fázích, rolích současné ženy. Čas pro ženu, která chce zářit, poděkovat sobě a pečovat nejen o sebe, ale i o ostatní svou laskavostí a vlídností. V lekci je prostor jak pro pohyb, tak pro relaxaci a dostatek prostoru pro sebepéči. Lekce jsou vhodné i pro začátečníky a těhotné.

Jin jóga

V těchto lekcích jsou pozice drženy delší dobu, aby se mohly protáhnout nejen svaly, ale i pojivové tkáně jako vazy, šlachy a fascie. Jde o meditativní styl jógy vhodný pro každého, kdo potřebuje zvolnit, relaxovat, ponořit se do sebe anebo vyvážit jiné“ jangové“ aktivity. Lekce sestávají převážně z pozic vsedě nebo vleže. Vhodné pro všechny, i pro začátečníky.

Jóga pro kondici

Tyto lekce jsou určené všem, kdo chtějí zdravě protáhnout, ale hlavně posílit své tělo, dostat se zpět do kondice nebo pomoci k lepšímu sportovnímu výkonu. Součástí je i dechová a meditační praxe, neboť i ty pozitivně působí na naši kondici. Vhodná pro aktivní sportovce jako kompenzace, nedoporučujeme těhotným ženám.

Dětská a teen jóga

Cvičení jógy přináší dětem radost, rozvíjí motorické schopnosti, trpělivost a pozornost. Během lekcí se děti učí jednotlivé pozice, které jsou inspirované přírodou a světem kolem nás. Učí se správně dýchat a svůj dech korigovat. Cvičením se děti lépe naučí vnímat své tělo, respektovat sebe a své kamarády v nesoutěživém prostředí. Jóga živější děti zklidní a děti málo aktivní povzbudí.

U dospívajících dětí jóga pomůže posílit rychle rostoucí tělo a srovnat případné nesrovnalosti, které právě rychlý růst přináší. Zároveň kompenzuje dlouhé sezení nad učením i „smart“ zařízeními. Důležitým prvkem pro všechny je relaxace, při které se děti učí zklidnit a na chvilku zastavit.

Jóga pro začátečníky

Pro ty, kdo chtějí s jógou začít nebo si chtějí zopakovat základy jógové praxe, několikrát do roka vypisujeme kurzy pro začátečníky. Pokud ale kurz není právě k dispozici, vítáme začátečníky na všech lekcích flow, jemné, jin či restorativní jógy.  Na lekci se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku a postupně začít poznávat jednotlivé pozice, dechové a relaxační techniky. Postupně můžete vyzkoušet všechny lekce v rozvrhu a najít si styl a lektorku, které vám nejvíce vyhovují.

Restorativní jóga

Tento typ jógy pomůže Vašemu tělu i mysli zpomalit a uvolnit se. Během lekce si uděláte jen malý počet ásan, za to v nich budete několik minut na každou stranu. Pomocí pomůcek vypodložíte Vaše tělo tak, aby Vám v pozicích bylo dobře a svaly se dokázaly uvolnit a mysli vypnout. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Terapeutická jóga

Tyto lekce jsou vhodné pro ty, kteří chtějí pomocí jógy řešit konkrétní problém nebo chtějí praktikovat v soukromí pouze s lektorem. Privátní lekce můžeme zorganizovat i pro uzavřenou skupinu ať pracovní nebo soukromou. Lekce jsou organizovány dle domluvy mezi konkrétním lektorem a klientem.

Máte vybranou svou lekci?