• V čem je kurz unikátní a liší se od standardního kurzu hormonální jógové terapie?

Seminář Hormonální jóga a pánevní dno v sobě snoubí dva koncepty. Každý z nich může jistě stát i samostatně, pokud je ale spojíme dohromady, získáme unikátní směs poznatků a prožitků. Troufám si říci, že si z nich každá z nás vezme přesně to, co potřebujeme. Nejde tedy jen o to naučit se sestavu, kterou si následně budeme doma pravidelně cvičit. Řada z nás poodhalí hluboko ukrytá zákoutí našeho ženství. Přínos je pak na mnoha rovinách, nejen fyzické, ale také emocionální a energetické. Pokud je totiž některá z nich výrazně přehlížena nebo dokonce utlačovaná, nedostatečnost se projeví i na rovinách dalších.

Důsledkem jsou pak potíže související s ženským cyklem a ženstvím jako takovým. Potíže jako premenstruační syndrom či symptomy menopauzy (stále častěji dokonce předčasné menopauzy) bereme už dokonce jako normální součást našeho života.

  • Co všechno se v kurzu klientky naučí? S jakými problémy může pomoci?

V kurzu se naučíme a několikrát zopakujeme sestavu Hormonální jógy. Probereme ji se všemi možnými modifikacemi tak, aby byla proveditelná pro každou z vás a hlavně, aby vás dlouhodobě bavila. Jejím úkolem je totiž, aby vás provázela dlouhodobě. Ideálně každý den. Ale nemusíte mít strach. Sestava trvá zhruba 15 minut a tolik času si obvykle i v nabitém denním režimu najdeme, když k tomu máme důvod, že? 😊

Cvičení samotné by ale bylo málo a je to také často důvod, proč se výsledky nedostavují ani po dlouhodobém cvičení. „Jádro pudla“ často totiž tkví jinde než v rovině fyzické. A zde přichází na řadu Pánevní dno.

Probereme ho z roviny fyzické, emocionální i energetické. Často totiž samotné fyzické cvičení nepomáhá. Proč? Naše pánevní dno s námi možná zažilo něco těžkého (těžký porod, potrat, sexuální násilí apod.) nebo ho prostě jen neustále přetěžujeme důrazem na výkon v práci či ve sportu a zapomínáme relaxovat a poslouchat signály svého těla.

Na semináři se tedy můžete naučit nejen sestavu, ale také mnoho o sobě samé. A často i jen zvědomení problému může přinést velké změny do našich životů.

  • S čím konkrétně může seminář pomoci?

Seznam je dlouhý, vybírám tedy alespoň nejčastější obtíže. Případně si více můžete počíst i na mých stránkách.

– premenstruační syndrom a další menstruačními potížemi (nepravidelná perioda, přílišné krvácení, ztráta menstruace)

– otěhotnění

– ztráta libida, životní energie a odpojenost od svého ženství

– hormonální nerovnováha (polycystické vaječníky, cysty na vaječnících)

– symptomy spojené s menopauzou či předčasnou menopauzou: návaly, nespavost, podrážděnost, snížení paměti, deprese, emocionální nestabilita, nízké libido, urogenitální suchost, ztráta vitality, migrény

– inkontinence

– nedostatečná činnost štítné žlázy a jejím vlivem i zpomalení metabolismu (spalování)

Cvičení má i několik kontraindikací. Nejdůležitější je těhotenství a pokročilá endometrióza. Více případně najdete zde.

Pokud si nejste jisté, zda je pro vás cvičení vhodné, ráda s Vám vše proberu telefonicky či po e-mailu.

  • Co na kurz potřebuji s sebou? Případně praktické detaily k tomu, jak kurz probíhá?

Na semináři dostanete scripta a veškeré pomůcky, které budete potřebovat (jógamatka, jógové bločky atd.)

V případě chladnějšího počasí doporučuji mikinu a teplé ponožky, zvláště pokud jste zimomřivé.

Doporučuji také lehkou svačinu a láhev s vodou.

Každý seminář je trochu jiný (sestavu se pochopitelně naučíte vždy) podle energie skupiny. Obvykle se ale objeví řada témat, která seminář posunou do roviny sdílení žen mezi sebou a mají tak často charakter ženských kruhů. Často na seminářích vídám, jak nám tento druh komunikaci bytostně schází.

Také doporučuji přijít s otevřenou myslí a být připravena, že odehrát se může v podstatě cokoliv 😊

Vše ostatní už si povíme na semináři. Těším se na vás 😊