Linda Kotisová

lektorka vinyasa flow jógy a power jógy

Herečka, kterou okouzlila jóga. Linda se józe věnuje bezmála už 6 let. Stala se její nedílnou součástí, cestou, životním stylem a denodenní radostí. To byl také důvod, proč se rozhodla stát se lektorem jógy a svou zkušenost a radost z ní předávat dál. Svoji lásku k józe stvrdila absolvováním lektorského kurzu v Power Yoga Akademii Václava Krejčíka v Praze. Po ukončení kurzu, vedla s kolegyní joģového kurzu, hodiny vinyasa jógy v pražské Grébovce. 
Jóga je pro Lindu cestou, která jí přináší klid, sebedůvěru a nový pohled na svět i na ni samotnou. Její snahou je vést touto cestou i ostatní a pomoci jim najít klid, důvěru a lásku sama k sobě, flexibilitu a sílu, jak vnitřní tak i vnější, která jim přinese sebevědomí a radost ze života.  
Má ráda dynamičtější styl jógy jako je vinyasa jóga nebo power jóga a miluje praktikování jógy venku v přírodě.

Jaká byla a je Tvá cesta jógy?

Moje cesta k joźe byla dlouhá, ale nakonec jsem si jí našla. Už od malička jsem byla vedená k pohybu a cvičení – takže jsem prošla přes gymnastiku, balet, pilates, body balance až ke scénickému tanci, a nakonec jsem se zastavila u jógy a u ní jsem už zůstala. Zamilovala jsem si jí.

Jaká je Tvoje nejoblíbenější jógová pozice?

Nedokážu vybrat jen jednu nejoblíbenější pozici – ale mezi ty, ve kterých je mi úplně nejlépe patří Královský holub, Mořská víla, Pes hlavou dolů, Padlý trojúhelník a Bojovník 2.

Jaký je Tvůj každodenní rituál?

Každé ráno zelený čaj – bez něj bych se úplně neprobudila. Čtení zpráv. Raní posezení s rodinou společně u jednoho stolu. A dennodenní rituál mi tvoří hlavně můj pes.

Jaká kniha Tě inspiruje?

Zdroj od Ayn Rand, Ženy, které běhaly s vlky od Clarissa Pinkola Estés, Pýcha a předsudek od Jane Austenové, Harry Potter – J.K. Rowlingová a spousty dalších.

Jaké je Tvé srdeční místo?

Doma – mezi mými nejbližšími. V lese, v přírodě. A pak francouzská Provence. Tam to zbožňuju.

Která barva je barvou Tvého šatníku?

Nejvíc mám ve skříni asi tmavší barvy a černou. Ale najdou se tam i veselejší a světlejší barvy. Necítím se vůbec dobře v zářivých a neonových barvách – takže ty u mně ve skříni nejsou.

Na čem ujíždí Tvoje chuťové buňky?

Nejsem obecně moc na sladké. To jím hodně vyjímečně. Ale mám hrozně moc ráda olivový olej a veškerou zeleninu (v poslední době ujíždím na rukole a avokádu). Miluju sushi, které jsem začala mít ráda díky mému příteli a naučil mě si ho i doma udělat. To je opravdu velká láska. A pak jsem hrozně moc masožravá – bez masa bych byla nešťastná. Takže salát, sushi a hovězí steak je pro mě asi největší blaho 🙂

Bez jaké věci nevyjdeš z domu?

Bez kabelky, kde mám skoro všechno. A bez pusy (i od psa) 🙂

Jak Ti, v současné životní situaci, nejvíc pomáhá jóga?

Dává mi do života řád a klid. A určitým způsobem i odpočinek a radost.