Simona Vlasáková

lektorka dětské a teen jógy

Simona vede hravé lekce dětské jógy pro věkové rozmezí 3-9 let a také lekce -náctileté ve věku 9-16 let. Sama je matkou tří dětí a cvičení s dětmi ji baví, inspiruje a nepřestává příjemně udivovat.

Simona absolvovala akreditovaný seminář Cvičitele jógy II. třídy pod Českou asociací dětské jógy u Hanky Luhanové. Vystudovala vysokou školu obor speciální pedagogika a v současnosti pracuje jako spec. pedagog v léčebně dr. Filipa.

Jaká byla a je Tvá cesta jógy?

Na tuto pohodovou cestu jsem se vydala před osmi lety. Potkala jsem shodou náhod spoustu zajímavých lidí, kteří mě ovlivnili a svým způsobem ovlivňují dodnes. V prvé řadě velký dík patří Hance Luhanové, díky ní jsem se do jógování s dětmi pustila s vervou a nadšením. Nesmím opomenout na skvělé holky, které jsou v jejím týmu. Dostala jsem šanci
být součástí projektu Malá jóga, který mi v dnešní době připadá důležitý.

Jaká je Tvoje nejoblíbenější jógová pozice?

Na tuhle otázku by za mě mohly odpovědět mé jógové děti – mou oblíbenou pozicí je SLUNCE, a to asi proto, že miluji léto. A děti by jistě hned zakřičely, že mou oblíbenou pozicí je i SRNKA, pro kterou máme náhradní pojmenování – POHODIČKA. Prostě slunce, léto, louka, knížka…

Jaký je Tvůj každodenní rituál?

Každodenní ranní cvičení „Pět Tibeťanů“ mě vtáhne lépe do nového dne. Bez toho si start dovedu už jen těžko představit. A dobrá káva mi k tomu den zpříjemní.

Jaká kniha Tě inspiruje?

Jsem velký knihomol, ale jednu jedinou knihu vybrat nedokážu. Různé žánry v různých obdobích. Próza, poezie, ale i naučná literatura v dobách studia.

Jaké je Tvé srdeční místo?

Tak to jsou jednoznačně Staré Splavy u Máchova jezera. Tam jsem trávila čas už jako malá holka a dodnes se tam velmi ráda vracím. Několikrát do roka, nezávisle na počasí, musím obejít Mácháč, vylézt na vrch Šroubený, Borný… Nádherné borové lesy, jejich vůně, skály. A nikdy nedám dopustit na rodné Poděbrady. Tady mám svoji rodinu, přátele, oblíbená
místa… neměnila bych.

Která barva je barvou Tvého šatníku?

V mém šatníku převažuje bílá, šedá a černá… také mám ráda hnědou. V pestrých barvách mě nejspíš nepotkáte. Mám pestrý život!

Na čem ujíždí Tvoje chuťové buňky?

Rozhodně čokoládový fondán. Mám jedno místo, kde ho dělají úplně fantasticky. Miluju hořkou čokoládu. A pak také pořádný kus hovězího steaku s pepřovou omáčkou.

Bez jaké věci nevyjdeš z domu?

Z domu nevyjdu bez seznamu, co mám nakoupit k jídlu. Na seznam připisuji v kolik který z mých tří synů končí ve škole, jaké má ten den aktivity.

Jak Ti, v současné životní situaci, nejvíc pomáhá jóga?

Jóga je svým způsobem životní styl. Nabíjí mne energií a zároveň uklidňuje, a to nejen samotným cvičením. Pozitivně vnímám, jako lektorka jógy pro děti, reakce dětí při lekcích, od těch nejmenších až po teenagery. Všichni mě velmi obohacují, každá věková kategorie jinak, ale moc si toho považuji. Jsou to signály, které mě ujišťují o užitečnosti mého počínání.

Text i fotografie: Simona Vlasáková