Ve studiu vám od ledna nabízíme pravidelné lekce WHEEL jógy. Rádi bychom Vám tento styl jógy trochu přiblížili, a proto jsme pro Vás vyzpovídali lektorku Katku Tumovou 🙂

 • Co to je wheel jóga a proč bych ji měla přijít vyzkoušet či na ní pravidelně chodit?
  Wheel jóga je systém vycházející z jógových ásan za použití kruhu tzv. wheelu, vyvinutého americkými fyzioterapeuty. Wheel poskytuje oporu při jednotlivých prvcích a tím se tělo dostává do většího rozsahu dané ásany. Zároveň slouží jako balanční pomůcka, která pomáhá posilovat hluboký stabilizační systém a také poskytuje využití pro masáž zad a nohou. Cvičení s wheelem má tedy všestranné možnosti, jak po stránce posilování a protahování, tak zároveň k uvolnění svalů prostřednictvím masáže. Lekce na wheelu vás mohou překvapit nejen tím, že některé prvky dokážete provést ve větším rozsahu, také díky balančním technikám odhalit nesouměrnost tělesných dispozic a hlavně kombinací prvků objevit zábavnou formu tohoto cvičení.
 • Potřebuji mít vlastní “kolo”?
  Wheel si můžete pořídit vlastní, avšak kvalita se liší i cenami. Proto ve studiu pro Vás máme wheely k zapůjčení.
 • Mohu přijít i jako začátečník nebo musím mít zkušenosti s klasickou jógou?
  I úplný začátečník shledá přínos wheelu. Sposta prvků není nijak složitá, naopak jiné, se upravují dle pokročilosti klienta. Lekce na sebe navazují tak, aby obtížnost byla posloupná. Tzn. začíná se seznámení s wheelem a základními prvky, ktreré se pak průběžne v lekcích opakují, dále se navazuje dle možností, pokročilosti a individiuální flexibility klientů.
 • Jak ses k této formě jógy dostala a proč tě baví? V čem vidíš její přínos, který třeba klasickou jógou nezískáš?
  S jógu jsem se setkala již na střední škole, zjistila jsem, kolik flexibility lze za poměrně krátkou praxi získat oproti jiným stretchingovým metodám. Zároveň poskytuje vnitřní vhled, zklidnění mysli a jemného vnímání těla. Když jsem začala jógu učit, narazila jsem na školení s wheelem, které mne zaujalo. Nejsem příliš zastánce pomůcek, ale tento způsob využití kruhu mne velmi zaujal a bavil pro své široké využití. U svých klientek jsem viděla za pár měsíců výrazný posun v provedení jednotlivých ásan, zároveň odezvu, jak se jim zlepšilo držení těla a zmizely bolesti v zádech převážně díky protahovacím a masážním prvkům určeným přímo na tuto část těla. Líbí se mi variabilita využití, kdy některé prvky wheel v praxi zjednoduší a tím tak mohu zkusit ásanu, která je jinak obtížná, zároveň nastavit zaměření na svalové skupiny, které je potřeba ať už posílit, protáhnout, nebo pouze uvolnit. U spousty prvků shledávám, že zjednodušují provedení v tom, že “postavení” na wheelu samo určuje správné postavení těla, na které je třeba se vzhledem k převážně sedavému zaměstnání zaměřovat.

Chcete to vyzkoušet? Přijďte na lekci v pátek či neděli 16:00 – 17:00!