Na konci září se opět vydáme na týdenní pobyt na Kanárské ostrovy, konkrétně na ostorv Fuerteventura. Pokud váháte, zda jet také, třeba vám v rozhodování pomůže tento můj “zápisek z cesty”.

Přiznám se, že když jsem minulý rok poprvé přistála na tomto sopečném ostrově, byla jsem hodně překvapená, možná až trochu zaskočená – takhle nějak jsem si představovala měsíční krajinu… Cestou z letiště jsme viděli všude jen lávu, hornaté kopce, na nich se pásli kozy (co tam spásaly opravdu netuším..), a i přes sklo autobusu jsem vnímala slunce a vítr. Občas se objevila malá vesnice, v ní jednoduché domy, sem tam nějaká palma nebo aloe vera, zeleně opravdu pomálu. Říkala jsem si, co na tomhle ostrově všichni mají? Proč se sem vrací? Nedokázala jsem to pojmenovat, ale i tak mě ten ostrov něčím uchvacoval…

Když jsme ale dorazili na hotel a poprvé došli na pláž, byla jsem fascinována – dlouhá nekončící pláž jemného zlatého písku, čistý tyrkysově modrý oceán (bez řas, ježků, medúz a jiných mořských neřestí), který plynule přecházel v jasné modré nebe…. A to celé v kontrastu sopečných hor na pozadí za hotelem. Vlastně ta zeleň tu ani nechybí… nepatří sem. Tenhle ostrov je o něčem jiném. Je o jednoduchosti, o přežití v souladu s energií vody, větru a slunce, které se tu prolínají.

V průběhu týdne jsme si zapůjčili malé auto a celý ostrov jsme projezdili křížem krážem. Je to celkem snadné. Není tu provoz, žádné dálniční známky, ani placení za parkování. Delegátka cestovky nám dala mnoho tipů a doporučení, kde se zastavit, co si nenechat ujít. Ostrov se dá zvládnout objet za jeden den, ale my nikam nespěchali. Vzali jsme si auto na víc dní, takže jsme si dopřáli koupání na černé pláži na západním pobřeží, zastávky na nádherných vyhlídkách, oběd v taverně nebo kafíčko v kavárně, písečné duny na severu ostrova. Ti, kteří nechtěli řídit nebo se nedomluvili cizím jazykem, využili nabídky cestovky na jednodenní výlety, kterých bylo v nabídce několik a za dobré ceny.

Jeden půlden jsme věnovali i pěší túře na nejvyšší horu Fuerte – Pico de la Zarza. Stezka na vrchol 807 m n.m. začínala hned za naším hotelem. Cesta měsíční krajinou v horku trvala nahoru cca 2 hodiny (asi 7km), ale odměnou byl nádherný výhled na druhou stranu ostrova a divokou pláž Cofete, která je přístupná jen terénním vozem.

Jógová praxe probíhala každé ráno na terase s výhledem na oceán a východ slunce. Zbytek dne byl určen pro aktivní i pasivní odpočinek, neboť pobyt byl koncipován jako “dovolená” – tedy čas si dovolit, nespěchat, užívat přítomného okamžiku. Klientky si celý den užívaly relax u bazénu, procházky na pláž a koupání v oceánu (teplota byla super!), výlety, čas na shopping pro radost (na Kanárech platí ceny bezcelní zóny, tedy některé zboží je zde velmi výhodné), dopřávaly si dobré jídlo i prosecco 🙂

A z toho praktického – ubytování jsme měli ve 4* hotelovém komplexu, který se rozprostíral na svažitém kopci v několika terasách. Všude byly palmy a kvetoucí keře, několik velkých bazénů s výhledem na oceán a s barem pro neustálým přísun tekutin 🙂 Personál byl profesionální, plná penze velmi bohatá a chutná, pokoje čisté a příjemné. Díky poloze v kopci jsme neustále chodili nahoru a dolů, což bylo super na kondičku a neměli jsme výčitky z plných talířů 🙂

Když jsem odjížděla, věděla jsem, že se jako většina ostatních, se sem chci vrátit. I když nesurfuju ani neprovozuju jiný vodně-větrný sport… Chci znovu zažít ten klid a španělskou pohodu, jednoduchost, ve které je krása a uklidnění. Protože lidé, včetně klientek, se tu naladí na tuhle místní vlnu a plují na ní celý týden. Odpočinou si a načerpají energii slunce, oceánu a i toho všudypřítomného větru, který odfoukne to, co už nepotřebujeme, a přinese do našeho života něco nového.

 

Odlétáme na týden v neděli 25.9. Přidáš se taky?

Více info k pobytu najdeš na www.villasresorts.cz nebo na našem webu www.jogapodebrady.cz