• Danielo, obličejová jóga je v poslední době velmi populární. V čem je její přínos a pro koho je primárně určený?

Obličejová jóga nabízí neinvazivní metodu přirozeného omlazení obličeje, právě díky tomu se v dnešní době těší tak velké popularitě. Benefitů je hned několik. Ženy se primárně rozhodnou s obličejovou jógou začít z estetických důvodů. Chtějí docílit mladistvého vzhledu, bez vrásek a povislých svalů. Cvičením dochází k opakovaným napínání a uvolňování svalů obličeje (posilujeme tzv. svalový tonus), pleť se tak vypíná, svaly regenerují, díky okysličené krvi se do svalů dostávají vitamíny a minerály a nastartuje se přirozená tvorba kolagenu a elastinu. Velkým přínosem je ale obličejová jóga i pro naše zdraví. Díky masážím rozpohybujeme lymfatický systém obličeje, krku a dekoltu. Mimo jiné tím umožňujeme odplavit nahromaděné toxiny, které nám mohou tvořit různé opuchy, třeba v okolí očí. A v neposlední řadě nám jóga obličeje přináší relax, rituály a čas, který věnujeme samy sobě.

S obličejovou jógou je vhodné začít v jakémkoliv věku, vždy to má smysl. Úplně nejlepší věk je ale kolem 30. roku života, kdy procesy stárnutí jsou v počátku, svaly obličeje začínají pomalu ochabovat, tvorba přirozeného kolagenu se začíná zpomalovat, a právě v tomto období je dobré to podchytit a začít s jógou obličeje preventivně.

 

  • Když se naučím obličejovou jógu, jak často ji pak mám praktikovat a kolik času mi to zabere?

Jakmile si obličejovou jógu osvojíte, dopřávejte si ji formou vašich rituálů. Na mých workshopech pro začátečníky věnuji poslední půl hodinku diagnostice obličeje každé klientky. Na jejím základě jim sestavuji mini sestavu cviků daných problematických partií, což je do startu ideální a nezabere to tolik času a úsilí. Pokud se budete věnovat obličejové józe každý den alespoň pár minut a k tomu 2x týdně partie namasírujete-je to ideální stav a brzy vy a vaše okolí začnete pozorovat změny. Ale jak tvrdím, je důležité hlavně začít, i kdyby to ze začátku byla třeba jen ruční masáž obličeje jednou týdně. Každý krůček se počítá.

 

  • Každá žena má jiné problémy s pletí, stárnutím, je kurz univerzálním návodem k použítí nebo odráží individuální potřeby?

Workshopem ženy získají univerzální ucelený soubor cviků a masáží. Ale díky již zmiňované diagnostice, vždy odchází se sestavou cviků šitou přímo na míru.